Tabletki na siwe włosy – ranking najlepszych preparatów 2020

Odcień włosów, często określany „nijakim” – siwy jest synonimem starości i źródłem kompleksów. Jedni zmianę koloru włosów akceptują, inni – szukają sposobów na zamaskowanie siwizny. Wiek to jednak niejedyny czynnik, który odpowiada za tę niechcianą metamorfozę. Jak wynika z badań – stres i nieprawidłowa dieta przyczyniają się do przyspieszenia procesu siwienia. Zmiana koloru włosów na mysie może być wywołana również przez uwarunkowania genetyczne. Nie ma reguły, co do wieku, w którym u jednostki pojawi się pierwszy siwy włos. W naturalnym przebiegu procesu starzenia się organizmu –może nastąpić to między 30-40 rokiem życia. Ze względu jednak na inne czynniki – nawet w okresie dzieciństwa. Siwienie dotyczy obu płci – mężczyzn oraz kobiet w każdym wieku. Jednak jest sposób, aby z tym walczyć. Dowiedz się z artykułu, w jaki suplement warto zainwestować, aby osiągnąć sukces – zwalczyć siwe włosy.

Jak to jest z tymi siwymi włosami?

gray protect
Przejdź na stronę producenta »

Kolor włosów zależy od melanocytów, które zlokalizowane są w ich korzeniach. Komórki produkują substancję koloryzującą – melaninę. Ta natomiast, dzieli się na: eumelaninę oraz feomelaninę. Osoby posiadające pierwszy barwnik – mają włosy w odcieniach brązu, czerni, drugi – blondu. Wraz z wiekiem organizm pracuje coraz mniej wydajnie. Siwe włosy pojawiają się wtedy, gdy melanocyty przestają prawidłowo funkcjonować i wytwarzają mniejszą ilość melaniny, niż do danej chwili. Coraz większa liczba populacji pierwsze siwe włosy może zauważyć wcześniej, niż jest to przewidziane w naturalnym przebiegu procesu starzenia. Wynika to przede wszystkim z trybu życia jednostek, na które mają wpływ: stresująca praca, sięganie po używki – papierosy oraz niezdrowe nawyki żywieniowe. Siwe włosy obniżają samoocenę jednostki, dlatego bardzo często – zarówno kobiety, jak i mężczyźni sięgają po sposoby, które pomagają zamaskować siwiznę. Najszybszy efekt można osiągnąć, decydując się na koloryzację włosów, która jednak nie jest długotrwała i wymaga regularnego powtarzania. Wariant ten jest wybierany głównie przez kobiety, gdyż wizyta u fryzjera w celu koloryzacji przez mężczyzn uznawana jest za niemęską.

Najlepsze suplementy na siwe włosy 2020

Nie jest to jednak jedyna skuteczna metoda na pozbycie się siwych włosów. Wpływ na poprawę ich kondycji oraz koloru mają także: domowe sposoby, odpowiednia pielęgnacja włosów, dieta bogata w witaminy oraz suplementy. Skupimy się jednak na ostatnim aspekcie – suplementach. Dowiesz się jakie tabletki dają faktyczne rezultaty. Ranking najlepszych suplementów na włosy powstał w wyniku badania przeprowadzonego wśród osób, które zmagały się z problemem siwizny. Na podstawie odpowiedzi respondentów powstała lista produktów: skutecznych, trwałych i bezpiecznych.

1. Gray Protect

gray protect

Ten produkt to numer jeden według respondentów przeprowadzonego badania. Gray Protect – najwyższa jakość, skuteczność i bezpieczeństwo. To trzy czynniki, które najczęściej wskazują osoby, które podjęły kurację z Gray Protect. Jak działa produkt? Tabletki zapewniają pełną regenerację, odżywienie i suplementację, ale także działają przeciwko stresowi oksydacyjnemu. Dzięki Gray Protect w krótkim czasie możesz cieszyć się efektem zdrowych włosów o wyrazistej barwie. Jeżeli na co dzień – wiele sytuacji wymaga od ciebie stalowych nerwów – z Gray Protect zwalczysz skutki stresu. Tabletki powstrzymują negatywne czynniki, oddziaływające na organizm jednostki. Co więcej, zwiększają intensywność wydzielania enzymów MSR A oraz B, które przeciwdziałają procesowi siwienia włosów. Gray Protect poprawia aktywność katalazy, odpowiedzialnej za wydzielanie melaniny – dzięki temu twoje włosy mogą odzyskać pełen kolor i blask. Produkt nie tylko działa szybko, ale również trwale. Pierwsze efekty widoczne są już po pierwszym dniu kuracji. Tabletki posiadają wyjątkowy skład: czarne jagody, biotynę, jod oraz ekstrakt z owoców palmy sabałowej. Respondenci zwrócili szczególną uwagę na poprawę budowy włosów – ich wzmocnienie, przywrócenie blasku i zdrowy wygląd.

Oficjalna strona dystrybutora: https://grayprotect.pl/

Gray Protect – opinie:

Praca wymaga ode mnie dużego zaangażowania nie tylko w standardowych godzinach 8-16. Duża ilość stresu oraz ilość wypalanych papierosów – szybko dała się we znaki mojemu organizmowi. Zmiany zauważyłem nie tylko w obrębie skóry, ale również włosów. W drugim przypadku – kruczo czarna szopa zaczęła tracić swoją naturalną barwę i pojawiły się na niej, rzucające się w oczy siwe kosmyki. Od początku wiedziałem, że wizyta u fryzjera i koloryzacja nie wchodzi w grę. Mój brak wiary w efekt domowych sposobów skłonił mnie do zakupu tabletek, do których także podchodziłem sceptycznie. Wybór padł na Gray Protect. Cieszę się, że produkt trafił w moje ręce – jestem zadowolony z uzyskanego efektu, który przewyższył moje oczekiwania. Tabletki nie tylko pomogły mi odzyskać pełne blasku i koloru włosy, ale co więcej – ograniczyć skutki stresu. To, co zdecydowanie mnie zaskoczyło – tempo działania produktu. Wydaje się to niemożliwe, ale już po pierwszym zastosowaniu Gray Protect zauważyłem zmianę”.

2. Grey Blocker

Grey Blocker opinie

Tabletki na siwe włosy, które również uwzględnili w swoich odpowiedziach respondenci to Grey Blocker. Tabletki te są suplementem diety, w którego składzie są naturalne składniki odżywcze. Jak zapewnia producent – spowalniają proces siwienia włosów, a ich regularne stosowanie może go nawet zahamować. Efekty nie są jednak natychmiastowe, bo na zmiany w strukturze włosów należy poczekać 2-3 miesiące. Jak jednak wynika z przeprowadzonego badania – należy uzbroić się w cierpliwość, bo w wielu przypadkach czas ten wynosił 3-5 miesięcy. Bardzo ważna jest regularność przyjmowania suplementu – to ona ma duży wpływ na to, jak przebiegnie kuracja. Jak można wyczytać z etykiety – produkt, o ile jest stosowany zgodnie z zaleceniami – nie powoduje skutków ubocznych. Bezpieczeństwo jest jednym z czynników, najwyżej ocenionym przez respondentów w przypadku tego suplementu.

Grey Blocker – opinie

„Siwe włosy pojawiły się u mnie wcześniej, niż się spodziewałem. W moim przypadku to nie wiek zadecydował o czasie zmiany koloru włosów, a geny. Z podobnym problemem zmagali się mój ojciec oraz dziadek. Wierzyłem, że będę szczęśliwcem w rodzinie i proces siwienia przebiegnie u mnie w sposób naturalny. Farbowanie włosów – akceptuję w przypadku kobiet i zdecydowanie wykluczam w kontekście mężczyzn. Mimo że, to szybki i prosty sposób na pełne koloru włosy – zdecydowałem się na domowe kuracje, które nie przyniosły oczekiwanego efektu. Wtedy w centrum mojego zainteresowania znalazły się suplementy diety i tym sposobem stałem się posiadaczem tabletek Grey Blocker. Czy jestem zadowolony z kuracji? Tak, ale gdybym mógł ponownie dokonać wyboru – zdecydowałbym się na zakup innych tabletek. Grey Blocker jest skuteczny, ale czas oczekiwania na pierwsze widoczne efekty dłużył się i dłużył – zmiany i to minimalne widoczne były po 5 miesiącach, co ważne – regularnego stosowania. Jeżeli więc zależy komuś, podobnie jak mi – na szybkim efekcie, warto zapoznać się z innymi możliwościami tabletek na rynku”.

3. Grey Active Ultra

Grey Active Ultra opinie

Nieco inaczej niż pozostałe produkty, działają tabletki Grey Active Ultra. Kapsułki pobudzają melanocyty do działania i zwiększają produkcję melaniny, barwnika włosów. Co więcej – Grey Active Ultra poprawia kondycję włosów – odżywia je i powoduje rozwój nowych cebulek. Tabletki posiadają unikalny skład: borówkę czernicę, PABA oraz koenzym Q10. Grey Active Ultra, jak deklarują producenci – nie tylko przywraca włosom ich naturalny odcień, ale również chroni go przed szkodliwymi czynnikami. Skuteczność preparatu nie jest tak przychylnie oceniania przez osoby, które podjęły kurację kapsułkami Grey Active Ultra. Wielu z nich nie zauważyło różnicy w gęstości swoich włosów – ich porostu. Z ich wypowiedzi wynika, że produkt zmniejsza widoczność siwych włosów, ale nie eliminuje ich całkowicie. Pierwsze efekty można zauważyć już po miesiącu kuracji. Czy, aby jednak na pewno? W większości przypadków respondenci wskazywali na nieco dłuższy czas – zazwyczaj 2-3 miesiące, uwzględniając nieznaczną poprawę.

Grey Active Ultra – opinie

„Siwe włosy często kojarzą się ze słabością, ulotnością chwili… Kiedy zauważyłam na swojej głowie pierwsze oznaki siwienia, poczułam bezsilność. Szybko jednak wzięłam się w garść i zaczęłam szukać sposobu, aby ukryć tę niechcianą zmianę w wyglądzie. Stosowałam domowe sposoby, ale efekty, które dzięki nim uzyskałam – nie były satysfakcjonujące. Farbowanie włosów – sprawdziło się, ale ja szukałam czegoś, co zapewni mi trwały efekt. Koleżanka z pracy poleciła mi Grey Active Ultra. Podobnie jak wcześniejsze kuracje – kapsułki także mnie rozczarowały. Włosy uległy poprawie, jednak okres oczekiwania na pierwsze zmiany wyniósł więcej, niż się spodziewałam. To chyba główny czynnik, który zniechęcił mnie do tego produktu. Włosy nie są już siwe – powróciły do zbliżonej do naturalnego odcienia barwy, ale pojedyncze mysie kosmyki pozostały”.

4. Foligain Anigray

Foligain Anigray opinie

Produkt, którego zadaniem jest utrzymanie naturalnego koloru włosów – Foligain Anigray wspomaga organizm do produkcji barwnika – melatoniny. Wpływ na to ma skład produktu – obecność katalazy. Dzięki Foligain Anigray możesz odzyskać naturalny kolor włosów. Produkt poprawia również ich wygląd – wpływa na siłę, zdrowie i gęstość włosów. Wzrost korzeni stymuluje zawartość w tabletkach skrzypu, natomiast Barley Grass – odpowiada za porost włosów i zapobieganie siwieniu. Foligain Anigray przeciwdziała także stresowi, mającemu duży wpływ na zmianę odcienia włosów i przyspieszenie procesu siwienia. Producenci obiecują zaskakujący efekt – przywrócenie w pełni naturalnego koloru włosów w 4-6 miesięcy. Takiego działania produktu nie potwierdzają jednak respondenci badania. Oceniając produkt, podkreślali że tabletki działają, ale efekt po kilku miesiącach nie jest tak spektakularny.

Foligain Anigray – opinie

„Siwe włosy pojawiły się u mnie około 6 miesięcy temu. Zmiana pigmentu włosów nastąpiła na skutek niedoboru witamin oraz dużej ilości stresu. Mój tryb życia ogranicza się do wielogodzinnej pracy, również po godzinach. Brakuje mi czasu dla siebie – na odpoczynek i oddanie się błogiemu lenistwu. Pojawienie się siwych włosów w wieku 30. lat potraktowałam jako istotny sygnał alarmowy. Wiedziałam, że nie mogę tak dalej funkcjonować i plan dnia wymaga modyfikacji. Zdecydowałam się na kurację, mającą przywrócić blask i kolor moim włosom. Po długim researchu zdecydowałam się na zakup kapsułek Foligain Anigray. Produkt stosuję od 6 miesięcy. Zauważyłam minimalną zmianę w odcieniu włosów – wciąż w niektórych częściach głowy, widoczne są siwe kosmyki. To, co zauważyłam zarówno ja, jak i moje znajome – zdecydowanie poprawiła się kondycja moich włosów – są gęstsze i mocniejsze”.

5. Getawaygrey

Problem siwych włosów może pomóc ci rozwiązać kolejny z produktów – getawaygrey. Kapsułki zawierają katalazę – enzym, który odwraca proces utraty pigmentu włosów. Tabletki zawierają unikalny skład – naturalne witaminy oraz zioła, które przeciwdziałają procesowi siwienia od wewnątrz i przywracają naturalny odcień włosów. Kuracja tym specyfikiem gwarantuje zdrowszy i bardziej naturalny proces zwalczania siwizny, aniżeli koloryzacja lub środki chemiczne. Te warianty bogate są w sztuczne substancje. Produkt działa już po tygodniu stosowania, jednak powrót włosów do naturalnego odcienia wymaga dłuższej kuracji i cierpliwości. W wielu przypadkach wynosi od 8 do 12 tygodni.

Getawaygrey – opinie

„Siwienie włosów w młodszym wieku, niż przebiega to w sposób naturalny, jest w moim przypadku problemem rodzinnym. Jestem przeciwniczką farbowania włosów oraz stosowania środków chemicznych w celu pozbycia się siwizny. Zdecydowałam się na metodę, pozbawioną sztucznych środków – kurację z wykorzystaniem witamin. Wybrałam produkt cieszący się pochlebnymi opiniami – getawaygrey. Czy sprostał moim oczekiwaniom? Po części tak, po części nie. Tabletki stosuje od 5 miesięcy, ale efekty wciąż pozostawiają wiele do życzenia – do naturalnego odcienia włosom jeszcze daleko. Cieszy mnie jednak fakt, że siwe włosy zniknęły z mojej głowy”.